top of page
Search

Full åpning for MC-opplæring og trafikalt grunnkurs

Nå tilbyr vi komplett MC-opplæring igjen, alt fra trafikalt grunnkurs til oppkjøring hos Statens Vegvesen både for lett, mellomtung og tung MC.


Vi startet opp med MC-opplæring rett etter påske, men da hadde vi restriksjoner på at vi ikke kunne gjennomføre teoriundervisning. Derfor kunne ikke elever som manglet trafikalt grunnkurs eller MC-kurs (som er obligatorisk før man starter opplæring hos trafikkskole) begynne å kjøre.


Helt siden fredag 13. mars da Norge stengte, har vi hatt en dialog med Statens Vegvesen om å kunne gjennomføre trafikalt grunnkurs og MC-kurs på nett. Derfor er det ekstra gøy når vi nå har begynt å booke elever inn på vårt første nettbaserte trafikale grunnkurs. Våre elever og foreldre har etterlyst det, og noen syns det er rart at vi ikke har fått lov tidligere, men vi har trafikkopplæringsforskriften og læreplaner å forholde oss til som blant annet dikterer hvordan disse kursene skal gjennomføres.


Vår første nettbaserte trafikale grunnkurs går av stabelen onsdag 6. mai, og vil vare over tre kvelder.


Det er ikke gitt anledning til å gjennomføre de delene som heter "Trafikant i mørket" eller "Tiltak ved trafikkulykke". Disse delene gjennomføres med noen praktiske øvelser, og vil derfor være vanskelig å gjennomføre med de nåværende smittevernsreglene. Derfor vil tre kvelder på trafikalt grunnkurs hos oss gi rett til øvelseskjøring til og med 31. oktober 2020 i første omgang. Det vil si at man fint kan starte på opplæring, gjennomføre denne, kjøre opp, for deretter å gjennomføre disse delene ved en senere anledning.


Nå har vi gjennomført et MC-kurs på nett, og tilbakemeldingene var positive. Derfor fortsetter vi suksessen med å sette opp to MC-kurs til. Se topptrafikkskole.no/kursbestilling for å bestille. Kanskje er det nå du har tid til å realisere MC-drømmen?

706 views3 comments

Recent Posts

See All

3 Kommentare


ASC Group
ASC Group
03. Feb.

Enhanced Credibility: Holding an EPR Certificate demonstrates your commitment to environmental stewardship and sustainability. It signals to potential customers, stakeholders, and regulatory bodies that your business is serious about its environmental impact.

Gefällt mir

lily stone
lily stone
12. Dez. 2022

KJ Haul Away junk hauling service is a locally and veteran-possessed organization that gives speedy garbage evacuation, destruction, and pulling to the Cedar Rapids region and encompassing networks. We administration Iowa City, North Freedom, Mt. Vernon, Center Point, and Blairstown, and that's only the tip of the iceberg. Reach us to check whether we administration your region. We can assist with any garbage expulsion, light destruction, or pulling needs. We give free nearby, same-day or following-day gauges. We can likewise give our all to give an approximation through photographs too. We significantly value your thinking about us for your venture. Kindly connect with any various forms of feedback you might have. We anticipate assisting you with recovering your space!

Gefällt mir

Learn everything about do my online class . Classdoer is the best platform for that expectations. Whether you call it distant learning, online learning, or cold learning, school aspects unlike during the COVID-19 pandemic. While some scholars are flourishing with this way of knowledge, many scholars don’t seem to be attractive in it. Some students may not be present at all. Others may be in presence, but they aren’t revolving in work or doing additional than the bare least.

Gefällt mir
bottom of page